Medale z okazji 100-lecia Niepodległości

  • Autor: Muzeum Trzcianka
  • 6 grudnia 2018
  • Możliwość komentowania Medale z okazji 100-lecia Niepodległości została wyłączona

W dniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, na Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance miała miejsce doniosła uroczystość towarzysząca miejskim obchodom tej rocznicy. W obecności władz miejskich i lokalnej społeczności dokonano uhonorowania Pamiątkowym Medalem Niepodległości stu osób, związanych z miastem i gminą Trzcianka, które swoją działalnością wpłynęły na odzyskanie przez Polskę wolności oraz swoją obywatelską postawą kształtowały jej byt i wpływały na tworzenie lokalnej wspólnoty.

Osoby, którym przyznano Medal Niepodległości, nadany 11 listopada 2018 roku przez Krzysztofa Czarneckiego Burmistrza Trzcianki

  1. Józef Urbanowicz,
  2. Wanda Kaletka z domu Skrzyńska,
  3. Zbigniew Skrzyński – pośmiertnie,
  4. Maria Szumilak z domu Krawiec,
  5. Edwin Klessa,
  6. Stanisław Oskierko,
  7. Mieczysław Ślesicki,
  8. Andrzej Frycz,
  9. Pośmiertnie – Jan Kozłowski,
  10. Jadwiga Bednarek
  11. Zenon Bednarek,
  12. Barbara Dec
  13. Elżbieta Panert-Mumot,
  14. Ewa Aleksandrowicz-Lewandowska
  15. Elżbieta Wasyłyk,
  16. Krystyna Szydłowska,
  17. Bogumiła Żyźniewska,
  18. Jan Pawlak
  19. Witold Franczyszyn,
  20. Piotr Franczyszyn – pośmiertnie,
  21. Marcin Hlebionek,
  22. Dariusz Chojecki,
  23. Henryk Bajraszewski,
  24. Andrzej Kandziora,

Pośmiertnie

  1. Bazylina Rutkowska,
  2. Halina Szarkiewicz,
  3. Salomea Wydarta,
  4. Irena Leszko,
  5. Helena Helak,
  6. Maria Opalińska,
  7. Eleutera Gumowska,
  8. Krystyna Próchniak,
  9. Stanisława Wojnicka,
  10. Maria Półjanowska,
  11. Teresa Szczepaniak,
  12. Lesław Kukawski,
  13. Ewa Dipont-Kukawska,
  14. Wiktor Sawaściuk,
  15. Jerzy Wojtkiewicz,
  16. Jan Dolata,
  17. Wiktor Stachowiak,
  18. Henryk Rogacki,
  19. Leon Sieradzki,
  20. Andrzej Brożyna,
  21. Wacław Łukaszewicz,
  22. Ferdynand Dziedzic,
  23. Jan Ubowski,
  24. Tadeusz Zieliński,
  25. Wojciech Gromadecki,
  26. Józef Jarzyński,
  27. Jan Grzegorzewski,
  28. Jan Łaszkiewicz,
  29. Władysław Łaszkiewicz,
  30. Stanisław Kucharczyk,
  31. Tadeusz Kaczorowski,
  32. Stanisław „Burza” Karliński,

 

Proboszczowie z Trzcianki

  1. Tadeusz Ptak MS,
  2. Czesław Hałgas MS,
  3. Jan Tuleja MS

 

Żołnierze Zgrupowania Stołpecko-Nalibockiego

  1. Kasztelan Edmund
  2. Bakinowski Kazimierz
  3. Hlebionek Józef
  4. Glebionek/Chlebionek Edward
  5. Leszko Antoni syn Franciszka
  6. Leszko Antoni syn Jana
  7. Leszko Andrzej
  8. Leszko Franciszek
  9. Kosowicz Franciszek
  10. Romanowski Marian
  11. Rusiecki Władysław
  12. Wasilewski Wincenty
  13. Pisarów Julian
  14. Hołub Jan
  15. Majewski Jan
  16. Janczewski Zdzisław
  17. Bogdanowicz Stanisław
  18. Bogdanowicz Tadeusz
  19. Dzudzewicz Czesław
  20. Rutkowski Tadeusz
  21. Rutkowski Stanisław
  22. Mikucki Józef
  23. Stupkiewicz Bolesław
  24. Pietruszków Jan
  25. Ciechanowicz Wacław
  26. Anuszkiewcz Maciej
  27. Kasperewicz Mikołaj
  28. Prokopowicz Stanisław
  29. Kaszewski Michał
  30. Krzywicki Michał

Powstańcy Wielkopolscy

  1. Stefan Balcerek,
  2. Kazimierz Malujda,
  3. Urbański Stanisław,
  4. Jan Graf,
  5. Lech Dembiński,
  6. Antoni Konradowski.

Osoby, które nie odebrały lub których rodziny, nie odebrały Medalu Niepodległości w imieniu odznaczonych

  1. Witold Franczyszyn,
  2. Henryk Bajraszewski,

 

Pośmiertnie

  1. Maria Opalińska,
  2. Piotr Franczyszyn
  3. Eleutera Gumowska,
  4. Halina Szarkiewicz,
  5. Lesław Kukawski,
  6. Ewa Dipont-Kukawska,
  7. Jan Dolata,
  8. Wiktor Stachowiak,
  9. Henryk Rogacki,
  10. Andrzej Brożyna,
  11. Wacław Łukaszewicz,
  12. Jan Ubowski,
  13. Tadeusz Zieliński,
  14. Wojciech Gromadecki,
  15. Jan Grzegorzewski,
  16. Stanisław Kucharczyk,
  17. Stanisław „Burza” Karliński,
  18. Kosowicz Franciszek
  19. Romanowski Marian
  20. Rusiecki Władysław
  21. Wasilewski Wincenty
  22. Pisarów Julian
  23. Hołub Jan
  24. Hlebionek Józef
  25. Majewski Jan
  26. Anuszkiewcz Maciej
  27. Kasperewicz Mikołaj
  28. Prokopowicz Stanisław
  29. Kaszewski Michał
  30. Krzywicki Michał
  31. Pietruszków Jan
  32. Rutkowski Tadeusz
  33. Bogdanowicz Tadeusz
  34. Stefan Balcerek,
  35. Kazimierz Malujda,
  36. Urbański Stanisław,

Prosimy o kontakt z naszą placówką przedstawicieli rodzin.

Kategorie: Aktualności